Oferta
Rein Medical

Monitory i komputery medyczne all-in-one do zastosowań szpitalnychOPERION

Monitory i stacje robocze VIEWMEDIC OPERION na bloki operacyjne

VIEWMEDIC OPERION to wysokiej klasy monitory i komputery medyczne zaprojektowane specjalnie do instalacji na bloku operacyjnym. Przeznaczone są one do wrażliwych obszarów szpitalnych, takich jak sale operacyjne, sale intensywnej opieki i oddziały ratunkowe. Jest to najlepsze rozwiązanie dla szpitalnych systemów RIS/PACS.

Monitory i komputery medyczne VIEWMEDIC OPERION wyposażone są w monitory LCD, mocne zintegrowane systemy PC z procesorem Intel i5 lub i7 oraz higieniczną zabudowę o klasie szczelność IP65 wykonaną ze specjalnego szkła zabezpieczającego.

VIEWMEDIC OPERION występują zarówno w wersji do integracji z systemami zabudowy panelowej poprzez montaż w ścianie, z wykończeniem na równo z powierzchnią paneli ściennych (montaż powierzchniowy - ang. flush mount), jak i do samodzielnego montażu na ścianie, z własną ramą konstrukcyjną (montaż naścienny - ang. blind frame).


Konstrukcja modułowa

Wymagania stawiane przed medycznymi rozwiązaniami IT stale rosną i to nie tylko w dziedzinie wydajności i higieny ale także w zakresie możliwości przyszłej rozbudowy. Koncepcja VIEWMEDIC OPERION spełnia te wymagania dzięki konstrukcji modułowej, a co za tym idzie ogromnej swobodzie w projektowaniu i konfiguracji.

Modułowa koncepcja VIEWMEDIC OPERION jest rozwiązaniem unikalnym na rynku i oferuje szereg korzyści. Dzięki niej, OPERION zapewnia wysoki stopień elastyczności, a także może być łatwo dostosowany w przyszłości do nowych wymagań poprzez modernizację tylko poszczególnych modułów systemu.

VIEWMEDIC OPERION można zainstalować w różnych wariantach (patrz powyższe rysunki), na lub w ścianie. Uwarunkowania przestrzenne, takie jak istniejące nisze lub stare kasetony mogą zostać dzięki temu w pełni wykorzystane. Ułatwia to projektowanie sal operacyjnych, oferując większą elastyczność i nowe możliwości aranżacji przestrzeni.

Monitory i komputery medyczne OPERION są zarejestrowane w Europie jako produkty medyczne w klasie I, zgodnie z Medyczną Dyrektywą Unijną 93/42/EEC.

Podstawowe cechy

  •  Sterowanie za pomocą pilota.

  • Ochrona przodu monitora zgodnie z klasą szczelności IP65 - pełna ochrona przeciwko zanieczyszczeniom i zamoczeniom.

  • Specjalne szkło antyrefleksowe zabezpieczające przedni panel monitora i zapewniające mu stopień ochronności IP65.

  • Możliwość pracy w pionie (warunkiem pracy w pionie jest obsługa takiej funkcji przez kartę graficzna komputera).

  • Wewnętrzny czujnik jasności stale mierzący i dopasowujący parametry jasności, gwarantujący optymalną jasność przez cały czas użytkowania.

  • Wyświetlanie obrazu zgodnego ze standardem DICOM 3.0.

  • Zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa elektrycznego IEC 60601-1 i bezpieczeństwa elektromagnetycznego IEC 60601-1-2.

  • Sterowanie za pomocą paska dotykowego COMMAND BAR umieszczonego na dole monitora.

  • Możliwość wprowadzania i zapamiętywania 5 profili użytkownika. W ramach profilu mogą być zapamiętane ustawienia parametrów obrazu i ustawienia prezentacji wieloobrazowej (PiP i PoP).

  • Możliwość wyświetlania jednocześnie dwóch niezależnych obrazów PiP (jeden obraz w drugim) i PoP (jeden obraz obok drugiego). Istnieje możliwość niezależnej konfiguracji parametrów (jasność, kontrast, etc.) każdego z wyświetlanych obrazów.

Strona główna | Aktualności | Oferta | Klienci | Kontakt | © 2024 Copyright DISOL Wszelkie prawa zastrzeżone.

Rein Medical GmbH

Schwalmstraße 301
41238 Mönchengladbach
Niemcy
tel: +49 2161-6984-0
fax: +49 2161-6984-259
e-mail: info@reinmedical.com
www.reinmedical.com

Autoryzowany dystrybutor w Polsce: 

DISOL

ul. Klaudyny 18 lok. 58
01-684 Warszawa
Polska
tel./fax: +48 22 127-74-78
email:disol@disol.com.pl
www.disol.com.pl